Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to coraz popularniejszy sposób na poprawę i odmłodzenie wyglądu skóry twarzy, zabieg stał się świetną alternatywą dla medycyny estetycznej, ponieważ łączy doskonałe efekty z niewielką ingerencją w ciało. Do niedawna popularnymi rodzajami mezoterapii była igłowa i bezigłowa, pierwsza polega na wpuszczaniu odżywczych substancji pod skórę twarzy za pomocą igieł, mezoterapia bezigłowa z kolei to działanie prądem o bardzo niskiej częstotliwości. Mezoterapia mikroigłowa to zabieg łączący medycynę i kosmetologię. Polega na wykonaniu czasem nawet setek tysięcy mikro nakłuć w skórze, które z kolei pobudzają tkanki to wzmożonej regeneracji. Pobudzona do regeneracji skóra jest bardziej przepuszczalna i może przyjąć większą ilość składników odżywczych dostarczanych po zabiegu, dzięki małym dziurkom skóra wchłania nawet 90% użytego preparatu.

Zaraz po wykonaniu zabiegu skóra jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona, jest to taki stan zapalny, kontrolowany, który prowokuje skórę do silnej odbudowy. Przez pierwszą dobę po wykonaniu zabiegu nie można stosować makijażu, nie zaleca się również dotykania skóry poddanej zabiegowi. Podrażniona skóra przez kolejne kilka dni, nawet do 2 tygodni, nie powinna również być wystawiana na działanie promieniowania UVA i UVB, zaleca się aplikować krem z filtrem SPF minimum 30 i absolutnie nie wolno ingerować w naturalny sposób gojenia się i złuszczania naskórka po zabiegu. Choć twarz chwilę po zabiegu wygląda nie najlepiej (jest zaczerwieniona i opuchnięta), już po jakimś czasie można zauważyć znaczne wygładzenie blizn potrądzikowych i zmarszczek, skóra jest jędrniejsza, dzięki czemu poprawia się owal twarzy, zabieg doskonale nawilża i odświeża skórę oraz poprawia jej koloryt. Dla najlepszego efektu zabiegu warto wykonać serię, w zależności od potrzeb skóry.

Depilacja laserowa systemem Light Sheer cieszy się ogromną popularnością, ponieważ to dzięki niej miliony osób na całym świecie przestało borykać się z uciążliwym owłosieniem w miejscach, w których nie jest ono mile widziane. Kilka zabiegów wykonywanych w regularnych odstępach czasowych daje gwarancję, że niechciane owłosienie nie pojawi się już nigdy.

Depilacja laserowa polega na wypalaniu cebulki włosa wraz z jej korzeniami za pomocą laserowej wiązki światła. Ważny dla efektu zabiegu jest odpowiedni dobór mocy i czasu trwania impulsu, jest on zależny od rodzaju skóry oraz grubości owłosienia. Ponadto, zabieg dla trwałego efektu należy powtarzać w regularnych odstępach czasowych co 6/8 tygodni, jest to istotne ze względu na działanie wiązki lasera wyłącznie na włosy będące w fazie wzrostu. Dzięki kilku sesjom pozbędziesz się trwale owłosienia już na zawsze.

Zabieg depilacji laserowej jest zalecany także osobom, które borykają się z problemem wrastających włosów, podrażnieniami związanymi z depilacją mechaniczną i oczywiście osobom, które borykają się z uciążliwym, twardym i gęstym owłosieniem w niepożądanych miejscach. Oczywiście podobnie, jak w większości zabiegów kosmetycznych, są również sytuacje, w których dany zabieg nie jest zalecany. Z depilacji laserowej zmuszone są zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z mocno opaloną skórą, przyjmujące leki, które wykluczają korzystanie z laserowej wiązki światła, osoby, które przebyły chorobę nowotworową. Warto również wspomnieć, iż depilacja laserowa nie jest zalecana w przypadku włosów rudych, blond i siwych występujących w depilowanym miejscu. Wynika to z małej skuteczności depilacji laserowej na włosach z małą ilością melaniny.

Adres:

Centrum Piękna i Relaksu
ul. Lubelska 56b
21-100 Lubartów

Otwarte:

poniedziałek-piątek: 9.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 14.00
niedziela: nieczynne
inne godziny wizyt po wcześniejszym ustaleniu

Kontakt:

Tel.: +48 514 267 482
bsztorc@wp.pl

Formularz kontaktowy

Adres:

Centrum Piękna i Relaksu
ul. Lubelska 56b
21-100 Lubartów

Kontakt:

Tel.: +48 514 267 482
bsztorc@wp.pl

Otwarte:

poniedziałek-piątek: 9.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 14.00
niedziela: nieczynne
inne godziny wizyt po wcześniejszym ustaleniu

Formularz kontaktowy

Share This